Kişisel - Barış Dokumacı
Bir başka WordPress sitesi
Kişisel - Barış Dokumacı
Bir başka WordPress sitesi

Blog Post

Programlamaya Giriş

13 Ocak 2020 Genel
Programlamaya Giriş

Her ne kadar bir programlama dilini bir kişiye bağlı kalarak öğrenilmesinin yanlış olduğunu savunsam da farklı kaynaklar üzerinden öğrendiğim yazılım dilini sizlere en sade ve anlaşılır şekilde anlatmak istedim.

Nedir tek kişiye bağlı kalarak öğrenim ? yada neden desteklemiyorum ? konularını açarsak ;

Yazılım bilindiği üzere kod parçacıklarından oluşan bir yapıdır ve bu yapı algoritma olmadan hiçbir işe yaramaz. Algoritma kişiden kişiye değişim gösteren çözüm yollarıdır. Bir kişiden öğrenilen programlama yönteminde eğitmen kişinin kod parçacıklarını nasıl kullandığı o kişinin algoritması kadar sınırlı kalır. Öğrencinin o kod parçacıklarını kullanması da eğitmeninden gördüğü kadarıyla olacaktır.  Örneğin; A noktasından B noktasına 3 farklı yol var eğitmen hangi yolu öğretirse öğrencide aynı yolu kullanacak ve diğer yollardaki zorlukları ve kolaylıkları bilmeyecektir. Tabi ki bu benim görüşüm.

Bu kitapta sizlere PHP yazılım dilinin ilk seviyesinden orta ve ileri seviyelere kadar anlatmaya çalışacağım. Anlatımlarımda siz okurları yormamak için bir arkadaşa anlatıyor gibi bir anlatım şekli kullanmayı düşünüyorum.

Taggs:
Write a comment